PhotoPRINT SERVER-PRO ПОБУДОВА ICC ПРОФІЛІВ.

  • 28 July 2015 00:05:30
  • Viewed: 3554

Загальна теорія

Калібровка кольору принтерів звичайно здійснюється за допомогою денситометра (або, як це стали робити все частіше, за допомогою колориметра або спектрофотометра) і супроводжуючого програмного забезпечення. У процесі калібрування пристрій налаштовується таким чином, щоб отриманий на ньому відбиток збігався зі значеннями, зазначеними в програмі. Калібрування кольору принтера забезпечує виведення необхідних рівнів "cyan", "magenta", "yellow" і "black" барвників.

Типове тестове зображення при цьому складається з декількох рядів монохромних плашок - по одному ряду для кожного основного кольору. У кожному ряду проставляється кілька плашок з різним процентним вмістом одного і того ж кольору - зазвичай з кроком в 5 або 10 відсотків, починаючи з суцільного і кінчаючи нульовим покриттям.

Далі проводиться замір роздрукованих шкал і вичисляється  лініаризація пристрою, тобто його здатність точно виводити той відсоток, який заданий калібрувальної програмою. Результати замірів відправляються назад в програму, де виконуються внутрішні перенастроювання PostScript-команд, які керують значеннями кольору, що посилаються вивод пристрою.

Процес побудови профілю принтера зводиться до друку і заміром тестових таблиць з метою визначення діапазону кольорів, досяжних на цьому пристрої. Для принтерів тестова таблиця являє собою стандартну вибірку СМYK-відтінків, віддрукованих на цьому пристрої.

Програмне забезпечення для профілювання принтерів використовує тестове зображення, що складається з 500 або більше кольорових плашок. Це зображення виводиться на принтер. Потім відбиток заміряється, і за отриманими колориметричним даними обчислюється колірний простір даного конкретного принтера і його співвідношення з простором СIE ХYZ або СIELAB. Ця інформація стає основним компонентом індивідуального профілю даного принтера.

Оскільки в процесі профілювання з'ясовуються можливості принтера відтворювати повний діапазон різних кольорів (а не окремих густини окремих барвників), для збору інформації та проведення замірів необхідно використовувати колориметр або спектрофотометр.

PhotoPRINT SERVER-PRO Побудова ICC профілів.

І так до справи:

Відкриваємо PhotoPRINT SERVER-PRO.

У меню Setup запускаємо Color Profiler

У вікні яке відкриється, необхідно буде внести настройки, які відповідають за режим роботи принтера і тип використовуваного матеріалу.


FMXPress diffusion - Алгоритм растрирования із застосуванням випадкового псевдо змішання
квітів, забезпечує максимальну швидкість растрування.

Після підтвердження зміни та збереження налаштувань, відкриється наступне діалогове вікно:

У пункті № 1 необхідно буде прописати максимальний поканальними витрата чорнила (INK LIMIT). Вибір значення проводиться за допомогою друку тестового відбитка (кнопка TEST PRINT).

Пункт № 2 відповідає за Лінеаризацію - облік нелінійності розтікання чорнила при зміні щільності друку.

За допомогою кнопки Print Target друкуємо файл лінеаризації з необхідним значенням гами. Далі натискаємо кнопку Measure і за допомогою спектрофотометра (колориметра) знімаємо значення з відбитків. Устаткування обчислює нелінійність щільності фарби і БУДУЄ З УРАХУВАННЯМ ОТРИМАНИХ ДАНИХ ПЕРСОНАЛЬНІ тестовою шкалою.

Вид кривої лінеаризації лінеаризації.

Далі контроль проделаних вимірювань і збереження результатів.

Переходимо до пункту № 3. У цьому вікні друкуємо тестову таблицю граничних значень витрати чорнила при кожній їх комбінації (Test Print). Встановлювані вами граничні значення залежать від комбінації чорнил / носія, і, тому, варіюються. Поекспериментуйте для отримання оптимальних результатів.

У пункті № 4. Приступають до побудови ICC профілю. Після друку, виміру і контролю тестових таблиць необхідно вибрати необхідні значення генерації чорного та методи передачі кольору. І згенерувати профіль.

Після цього підтвердити всі настоянки натиснувши OK. На цьому все. Бажаю удачі.

 
Powered by SEO CMS PRO ver.: 19.4 TOP (opencartadmin.com)